ZIMOWE PRZECENY DO -50% 

Potwierdzenie
Brak wyników wyszukiwania

Jedwab Polski

Jedwab Polski to najstarsza firma obecna w ofercie Balladine. Jej historia sięga lat 20. XX wieku. To właśnie wtedy w podwarszawskim Milanówku zaczęły powstawać ręcznie malowane jedwabie. Uszyty z jedwabiu szal był wówczas wyznacznikiem wysokiego statusu. Dziś świadczy o klasie i elegancji. Nad wzorami jedwabnych tkanin z Milanówka pracują artyści-plastycy. Dzięki nim apaszki i szale Jedwabiu Polskiego są niczym dzieła sztuki.
Lista produktów

Jedwab Polski

Jedwab Polski i Milanówek idą za pan brat już od blisko 100 lat. Pod marką Jedwab Polski znajdziemy wysokiej jakości produkty z jedwabiu naturalnego – m.in. szale i apaszki. Te dodatki modowe powstają w oparciu o najgorętsze trendy modowe, a do współpracy zapraszani są najlepsi artyści oraz projektanci. Apaszki i szale z jedwabiu polskiego dostępne są w ekskluzywnej sieci butików, w tym w sklepie internetowym Balladine.com.

Milanówek i Jedwab Polski

Historia firmy sięga 1924 roku – wtedy założono ją pod nazwą Centralna Doświadczalna Stacja Jedwabnicza, w skrócie CDSJ. A jakim cudem jedwab trafił do Milanówka? Odpowiadał za to współzałożyciel Henryk Witaczek. Przed pierwszą wojną światową przebywał w Gruzji, gdzie ukończył kurs hodowli jedwabników. Po wojnie zaś wrócił do Polski i postanowił nabytą wiedzę wykorzystać na miejscu. Najpierw z siostrą Stanisławą organizował kursy hodowli jedwabników. Oprócz tego prowadził badania nad gatunkami morwy oraz rasami jedwabników. Wkrótce też rozpoczął działalność pod szyldem CDSJ, czyli produkcję jedwabiu.

Firma dynamicznie rozwijała się w latach 30. XX wieku – dysponowała własną siecią eleganckich sklepów. Imponująca była też liczba hodowców jedwabników, która osiągnęła aż 2400! Na XIV Targach Poznańskich w 1935 roku zaprezentowano też tkaninę spadochronową, którą wykonano z polskiego jedwabiu produkowanego w Milanówku.

Po wojnie – jak znaczna część firm – CDSJ została upaństwowiona i zaczęła działać pod nazwą Zakłady Jedwabiu Naturalnego „Milanówek”. Na szczęście kariera firmy nadal się rozwijała. Produkty z „Milanówka” zyskały sławę zarówno w Polsce, jak i za granicą – stanowiły synonim luksusu. Nie brakowało chętnych na ręcznie malowane, a także drukowane jedwabne tkaniny sukienkowe, atłasy, tafty, krawaty, apaszki czy szaliki. W 1997 roku Zakłady ponownie trafiły w prywatne ręce. Zostały wykupione przez spółkę Jedwab Polski, pod szyldem której działają do dziś.

Jedwab Polski dzisiaj

Współcześnie firma Jedwab Polski z Milanówka nadal cieszy się świetną renomą. Ponieważ na bieżąco śledzi trendy modowe, zyskuje uznanie zarówno wśród koneserów klasyki, dobrego rzemiosła, jak i fashionistek. W ofercie Jedwabiu Polskiego znajdują się nie tylko szale i apaszki ręcznie malowane oraz drukowane, lecz także bluzki, swetry, krawaty, kupony sukienkowe, a także tkaniny jednobarwne oraz drukowane.

Dlaczego jedwab z Milanówka?

Jedwab Polski skutecznie łączy tradycję ze współczesnymi trendami. Ponadto inwestycja w tkaninę jedwabną zawsze stanowi dobry wybór. Jest bardzo wytrzymała, łatwa w pielęgnacji, pozwala skórze oddychać. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w cieplejsze dni, ponieważ jej gładka powierzchnia dostarcza odrobinę przyjemnego chłodu.

Jedwab Polski – szale i apaszki

Szale i apaszki Jedwab Polski czekają w ofercie sklepu online Balladine.com. Jeśli jednak wolisz obejrzeć je na żywo, zajrzyj do sklepu stacjonarnego przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie – największego showroomu z markami modowymi w centrum stolicy. Ręcznie malowane bądź drukowane apaszki i szale Jedwab Polski zachwycają wyrazistością kolorów i wzorów – zarówno nasyconych, jak i pastelowych. Wspaniale koronują różnorodne stylizacje. Oprócz tego są wielofunkcyjne. Szal czy apaszkę można nie tylko wiązać przy szyi, lecz także chronić za ich pomocą głowę podczas upałów albo potraktować jako narzutkę czy letnie pareo – chociażby na plaży.

Jedwab w Milanówku produkowany jest od 1924 roku. Trudna historia XX wieku i zawirowania dziejowe nie przeszkodziły firmie w rozkwicie, mimo że zmieniały się jej status prawny oraz nazwa. A niesłabnąca popularność produktów Jedwab Polski najlepiej świadczy o ich doskonałej jakości.

zamknij
zamknij
O klubie Balladine.com
Po przystąpieniu do Klubu Balladine czeka na Ciebie
szereg niespodzianek i przywilejów. Między innymi:
Specjalne rabaty

Dodatkowe rabaty przyznawane Klubowiczom w zależności od tego jaką kwotę wydadzą na zakupy.

Bezpłatne członkostwo

Przystąpienie do Klubu Balladine jest całkowicie bezpłatne

Karta klubu Balladine

Karty Klubu Balladine gwarantujące wszystkim Klubowiczom liczne przywileje i korzyści płynące z zakupów w naszych salonach firmowych oraz sklepie online.

Aktualne trendy

Stały dostęp do najlepszych i najświeższych wskazówek odnośnie aktualnych trendów w modzie.

Dodatkowe przywileje

Otrzymywanie prezentów i rabatów skierowanych wyłącznie do Uczestników Klubu Balladine.

Porady stylisty

Darmowe wsparcie podczas zakupu przez naszego wykwalifikowanego stylistę.

Darmowa wysyłka

Darmowa wysyłka wszystkich zamówień.

logo instagram

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów w naszym Regulaminie.